Stínadla

10.-11.11.2012

Jednoho listopadového víkendu jsme se se skautkami rozhodly zúčastnit se hry Stínadla, kterou pořádají každoročně skauti ze Dvora Králové nad Labem. Vyrazily jsme v sobotu ráno a už ve vlaku na Dvůr nám bylo jasné, že se hry rozhodně nezúčastníme samy. Po registraci jsme se „ubytovaly“ v místní tělocvičně, poobědvaly jsme a převlékly se do dobových kostýmů. Hra je totiž inspirována Foglarovou trilogií Dobrodružství v temných uličkách a dobové kostýmy účastníků jí dodávají úžasnou atmosféru.

Po zahájení hry jsme byli rozděleni na Losnovce a Mažňákovce, dvě skupiny, kdy každá podporuje svého kandidáta při volbě nového Velkého Vonta a dělá vše pro to, aby pro něj získala body. Získání bodů bylo možné mnoha způsoby – výhrou v pouličním boji, získáním plánu létajícího kola, splněním úkolů od divných lidí, nalezením obrázků ježků v kleci, nalezením Tleskačova hrobu či deníku, získáním vlajky Rychlých Šípů a Bratrstva Kočičí pracky, získáním vontské kroniky či chycením Širokka. Boj o Velké Vontsví měl trvání až do večera, kdy byl nakonec Velkým Vontem zvolen Štěpán Mažňák. Všichni jsme boje přežili bez úhony, a tak jsme se mohli přemístit do tělocvičny a uložit se ke spánku. Ten bohužel nebyl úplně kvalitní, protože se všichni obyvatelé tělocvičny úplně neshodly na době spánku..

Náladu jsme si ale spravily druhý den v ZOO, kde jsme viděly „lostomiloucté tyglícátka“ a prskajícího slona. ZOO jsme opustily poměrně rychle, abychom stihly vlak, ovšem došlo k mírnému nedorozumění při čtení času, a tak jsme se v centru Dvora ocitly o hodinu dříve, než bylo potřeba. Naštěstí jsme našly jiný spoj, a to hned přímý autobus do Prahy, takže jsme si ho chytily a frčely jsme domů. Cesta byla ve znamení spánku, a tak uběhla docela rychle. Víkend to byl náročný, ale rozhodně na něj nezapomeneme 🙂