Vánoční schůzka

16.12.2008

 

Rok utekl jako voda a my jsme se opět sešly v klubovně ozářené svíčkami a světýlky vánočního stromečku. Uvařily jsme si čaj, na talíře jsme vyndaly cukroví, které některé světlušky přinesly, a pod stromeček jsme daly dárky.

Začátek schůzky jsme věnovaly hře, kterou tvořilo 28 otázek – vždy čtyři otázky od každého ze sedmi témat (rostliny, zvířata, Česká republika, svět, písničky, matematika, slovní hrátky). Skupina, která znala odpověď na otázku, dostala body a vybírala další otázku.

I letos jsme navázaly na loňské psaní předsevzetí. Zamyslely jsme se nad sebou a napsaly jsme na papírek naše předsevzetí do dalšího roku. Něco, co bychom na sobě chtěly zlepšit, s čím bychom chtěly přestat, co bychom chtěly začít, abychom jako správné světlušky svítily všem okolo nás. Papírky jsme schovaly do obálky a tu jsme daly hlídat naší stonožce, která na nás kouká od stopu klubovny. Pokaždé, když pak světlušky přijdou do klubovny a sednou si ke stolu, stonožka na ně kouká a ukazuje jim obálku s předsevzetími. Připomíná tak, že bychom na našem přání měly neustále pracovat.

Dárky zpod stromečku světlušky sice hrozně lákaly, dříve než jsme si je ale rozdaly, pověděly jsme si něco o Vánocích: proč se slaví nebo proč je jedním ze symbolů Vánoc kometa. Od dárků nás pak dělilo jen pár koled, světlušky ale navrhovaly stále další, zpívaly jsme jich tedy několik. Atmosféra v klubovně byla báječná. Za všechny vedoucí doufám, že se světlušky v klubovně cítily také tak dobře, jako my.

Konečně přišly na řadu dárky. Bylo jich hodně a byly moc pěkné. Celý roj světlušek dostal také jeden velký dárek – nový ubrus na stůl. Minule jsme totiž dávaly nové ubrusy, ale na jeden stůl se nedostalo. Ježíšek to asi viděl a přinesl nám ubrus i na poslední stůl. Děkujeme.

Na konci schůzky jsme si ještě rozdaly dárky pro rodiče – ty zde ukážu až po Štědrém dnu, abych nezkazila překvapení. Vyráběly jsme je minule a myslím, že se moc povedly.

Takže se uvidíme až v novém roce. Hodně štěstí!