Plánované akce

Listopad
 
8.11.2019 Návštěva Zemědělského muzea (akce pouze pro světlušky)
Sraz budeme mít v 15:00 na Hradčanské – přesné místo srazu bude u železničního přejezdu směrem k Dejvické ulici. Návrat bude na stejné místo v 18:00. S sebou budou světlušky potřebovat pouze psací potřeby a průkazku na tramvaj, případně dvě jízdenky. 
 
9.11.2019 Vyzvědači (akce pouze pro skautky)
POZOR ZMĚNA PŮVODNÍHO TERMÍNU Z DŮVODU KONÁNÍ DEMONSTRACE!!! 
Stejně jako každý rok, se vydáme do křivolakých uliček pátrat v tajemných zákoutích po tajemstvích staré Prahy.
Sraz: ve 14 hodin na Staroměstském náměstí (v parčíku vedle Staroměstské radnice)
Konec: ukončení hry a vyhodnocení kolem 18:30
S sebou: něco na psaní, teplé oblečení, případně oblečení do deště, jídlo a pití, mapu Prahy zahrnující Staré Město
Těšíme se na vás!
 
19.11.2019 Výstava Komunikace 89 – speciální schůzka (pouze skautky)
Místo schůzky půjdou skautky na výstavu Komunikace 89, která bude s komentovanou prohlídkou. Sraz je v 16:20 na zastávce Sparta (ve směru od Hradčanské na Letnou). Ukončení bude cca kolem 18:15, záleží na aktivitě skautek. Výstava je zdarma, s sebou je potřeba jen svačina.
 
30.11.2019 Vánoční rukodělky
Společná akce celého střediska. Pro děti zde bude připraveno vyrábění adventních věnců a mnoho dalších výrobků s vánoční tématikou. Akce probíhá od 10:00 do 15:00 a děti ji mohou navštívit kdykoliv v jejím průběhu – na vyrábění jim obvykle stačí 2, maximálně 3 hodiny. Dejte prosím dětem malou svačinu a pití. Pokud si budou chtít vyrobit adventní věnec, budou potřebovat slaměný korpus (do maximální velikosti průměru 20 cm), 4 svíčky, 4 zapichovací podložky pod svíčky a nějaké drobné ozdoby, které sami uznáte za vhodné na váš adventní věnec. 
 
Prosinec
 
3.12.2019 Mikulášská schůzka
Společná schůzka bude probíhat v obvyklém čase, ale nikoliv v klubovně, ale v Kulturním domě na Bílé Hoře (adresa: Ke kulturnímu domu 439/14, prakticky sousedí s naší klubovou v areálu dětského hřiště, vstup je restaurací). Děti budou potřebovat dárek do Mikulášova koše (tj. nějakou sladkost nebo drobnost v pytlíčku s mašlí :), kterou Mikuláš ke konci akce potěší nějakou jinou světlušku nebo skautku) a 30 Kč (abychom mohly zaplatit pronájem sálu). 
 
17.12.2019 Vánoční schůzka
Společná schůzka v běžném časev klubovně. Schůzka bude mít slavnostní charakter, tudíž bude probíhat ve skautských krojích. Na tuto schůzku si děti navzájem můžou přinést malé dárečky (ze zkušeností doporučujeme, aby se předem domluvily s těmi, které chtějí obdarovat, aby to bylo vzájemné a nebylo z toho nakonec víc zklamání než radosti). Zároveň vás poprosíme o malou krabičku cukroví, pokud jej budete již mít. Uvaříme dětem čaj a i s pomocí cukroví se pokusíme vytvořit co nejpříjemnější vánoční atmosféru. 

 
 

Leden

25.1.2019 Deskové hry v klubovně (pouze světlušky)