Výprava na běžky

26. -28.1.2018

Pátek:
Speciálně jsme to vzaly se vším všudy, protože jsme nejely vlakem, ale autobusem. Srazily jsme se na Černém Mostě a Studentem Agency vyrazily do Liberce. Z Liberce jsme jely, tentokrát vlakem, do Hejnic. Od tamtud jsme si vyšláply kopec a dorazily na ubytovnu. Tam jsme se ubytovaly a navečeřely. Pak už jsme měly večerku, protože jsme musely nabrat sílu na zítřek.

Sobota:
Ráno jsme vstávaly brzy, šly na snídani, oblékly se běžkařského a vyrazily na autobus. Autobusem jsme dojely ,,na stopu“ k chatě Snědava. Tam už se to hemžilo běžkaři. Naše trasa vedla kolem Jizery, po trase Jizerské padesátky až na stanici Knajpa. Celkem jsme uběhly asi 20 km pohodovým tempem s pauzami na převoskování a na posilnění. Když jsme dojely zpět k chatě Smědaně, zde jsme si daly oběd. Nejvíc u nás zabodovaly lívance s borůvkovým přelivem, ty jsme si daly skoro všechny. Po obědu jsme nastoupily do autobusu a vyjely zpátky do Lázní Libverda. Tam jsme se ještě prošly po kolonádě, ochutnaly zdejší pramen a oplatky. Před večeří jsme vymýšlely nějakou situaci s vraždou a ostatní následně hádaly, kdo koho zabil. Hru jsme si užily a nasmály se. K večeři jsme měly výborné špagety. Po ní jsme pak měly volno a šly brzy spát, protože jsme byly po náročném dni vyčerpané.

Neděle:
Ráno jsme už nevstávaly tak brzo jako v sobotu. Po snídani jsme se rozhodly, že na běžky už nepůjdeme, ale vyrazíme na výlet po okolí, protože hlásili, že bude pršet. Vyrazily jsme na výlet k rozpadlé chatě Jizerka, kde jsme hledaly kešky, běhaly po starém bazénu a fotily různé fotky. Od Jizerky jsme vyšláply k turistické klasické, jizerské chatě Hubertka. Ta byla obydlená a opravená. Odtamtud jsme to měly kousek na vyhlídku Kočičí Kameny, odkud byl krásný na krajinu kolem. Dál už jsme pak nešly, protože bylo velké náledí, tak aby se nám něco nestalo. Cestou zpátky na chatu jsme se už jen zastavily na malé vyhlídce Hájíkova kohouta. Po návratu na chatu jsme si udělaly k obědu toasty, sbalily si, uklidily a vyrazily na vlak do Hejnic, následně do Liberce a do Prahy.
Tato výprava byla úplně jiná než ostatní, moc jsme si ji užily, vyzkoušely něco nového a poprvé jsme zkusily výpravu do sněhu.

Výpravy se zúčastnily: Míša K., Áďa, Jola, Eli, Dita, Žužu, Popy, Brambořík a Hříbek.

-Áďa

— Přepis z kroniky skautek