Mikulášská schůzka

5.12.2017

Letos byla mikulášská schůzka speciální v tom, že jsme se, tedy už nevím po kolika, ale minimálně po 25 letech, s pořádáním této akce přesunuli zpět do kulturního domu. My to světluškám říkáme, ale stejně nevím, zda víte, že naše skautská klubovna byla původně součástí kulturního domu, který stojí u toho velkého dětského hřiště na sousedním pozemku? Když vstoupíte do zahrady dětského hřiště a podíváte se vlevo, spatříte dveře, jakýsi zadní vchod do kulturního domu. To bývaly dveře do naší klubovny. Byla to taková dlouhá, úzká místnost, ale jak nám tam bylo po revoluci krásně! Původně se dělávala mikulášská schůzka pro celé středisko: světlušky, vlčata, skautky i skauty. Nikam jinam bychom se všichni nevešli, a tak jsme chodívali právě do velkého sálu kulturního domu. Když už jsem zabrousila do historie, podotknu ještě, že naše současná klubovna je užívána od září 1995, a byla postavena přímo pro nás.

A nám se letos poprvé stalo to samé! Sice si děláme mikulášskou jen pro sebe, světlušky a skautky, ale i tak bychom se nikam jinam nevešly!

Program sám o sobě byl tradiční. Nejprve jsme soutěžily v poznávání pohádkových písniček, pak přišel Mikuláš, čerti a andělé, a než jim všichni odzpívali, byl už skoro konec. Ještě jsme si stihly zahrát hru s přenášením lentilek, a byl čas se rozloučit. Těšíme se na další společnou akci ve velkém sále – karneval bude v únoru!