Vandr po brdských lesích

7. – 8.6.2014

S GPS souřadnicemi několika trampských kempů, vydali jsme se v sobotu ráno z Rejkovic pod Plešivcem do brských lesů. Počasí nám přálo, vypadalo to, že si výlet užijeme. Na Plešivec jsme se vydrápaly docela rychle. Výhled na Brdy byl jako vždy super. Oblast Plešivce jsme prošmejdily celou – Smaragdové jezírko, Viklan… Cestou jsme díky hledání kešek objevily další kempy, kde by se dalo nocovat na příštích vandrech.

Naše sobotní cesta končila pod Fabiánovým ložem. Doufaly jsme, že zde najdeme pitnou vodu, a bylo tomu tak. Studna, ve kterou jsme doufaly, byla sice na místě, ale nedalo se z ní nic vypumpovat. Zato blízká Fabiánova studánka nám poskytla dostatek vody na oba dny. Kemp, ve kterém jsme se uhnízdily, byl v lese u meandrujícího potoka, kde se dalo při troše šikovnosti i vykoupat. Členitý terén ukrýval kempů několik. Ten náš byl jen s ohništěm a prima místem na spaní. Večer jsme prožily povídáním, s kytarou a vařením večeře. Noc byla teplá a klidná.

Druhý den naše cesta nevedla po turistických značkách, ale nejčastěji po lesních cestách, kudy moc lidí nechodí. Vyplašily jsme tak mnoho lesní zvěře, viděli jsme krásné náprsníky, objevili jsme opět několik kempů. Cílem výletu byla rozhledna na Studeném vrchu, kde jsme se zdržely hledáním kešky, kterou jsme prostě nenašly. Příjemná cesta nás dovedla až na vlakovou zastávku Osov. Doufaly jsme, že cestou narazíme na nějaké koupání, protože se udělalo velké horko, to ale bohužel nevyšlo.

Brdy nás okouzlily krásnou přírodou a malebnými zákoutími. Určitě se sem zase někdy vrátíme.