Výprava na Benešovsko

3.-4.3.2012

A máme tady zase jaro! O víkendu jsme se skautkami vyrazily do přírody, abychom po dlouhé zimě zase načerpaly síly. Naše cesta vedla do Benešova, kde jsme si prohlédly zámek Konopiště a po krátké procházce kolem Konopišťského rybníka jsme pokračovaly směrem na Poříčí nad Sázavou až do Čerčan. Z Benešova nás putovalo osm a Emka s Luckou nám šly z Poříčí naproti. A protože měla Emka ten den narozeniny, tak jsme vymyslely plán, jak jí překvapit. Když Terka Emku s Luckou zahlédla, schovaly jsme se za auto a čekaly s tím, že až se holky přiblíží, tak vyběhneme a s přáním všeho nejlepšího se na Emku vrhneme. Holky nás ale zahlédly, takže se nám taky schovaly a nakonec to vypadalo, že měla Terka halucinace. Za chvíli jsme je ale objevily přikrčené za domem, takže se Terka mohla uklidnit, že není blázen 🙂

K večeru jsme dorazily k Ivče na chatu, která už byla díky Ivčiným rodičům krásně vyhřátá. Děkujeme! Po pikantní večeři jsme si nachystaly speciální hostinu. Každá jsme totiž měla nachystat nějakou delikatesu na ochutnání pro ostatní. Pravděpodobně největší úspěch sklidily Renčiné povidlové taštičky, které byly posypané hrstkou mravenců, pravděpodobně z lesa, kde jsme ten den obědvaly. Kromě mravencových taštiček jsme také zakusily palačinky, lívanečky, zapečený hermelín s brusinkami, opékané maršmelouny, ovocný salát a banánové finger food.

Druhý den jsme vyrazily do okolí chaty, kde jsme si trochu namáhaly hlavy při procházení minovým polem a k tomu jsme ještě lovily divokou svini. Díky tomu jsme získaly perfektní bahenní maskování. Do vlaku nás naštěstí i přes to vzali, a tak jsme se mohly odebrat zpátky domů.