Aktuálně z tábora I


středa 18.7.2012

Ahoj všichni rodičové!

Hlásíme se z tábora. Všichni jsme živí a máme se dobře. Pokud by se někdo bál, že máme málo vody na zalévání louky, tak nemusíte mít starosti. Vody je dost, takže jsme aspoň pořád umyté. Dnes se počasí už konečně umoudřilo, přestalo pršet a dneska nás konečně navštívilo i sluníčko.

Po nedělní rekordně rychlé stavbě jsme ještě doladili drobné táborové stavby, a tak už máme vše hotovo. Mockrát děkujeme všem šikovným rodičům, kteří nám se stavbou pomohli.

V pondělí se v kuchyni objevilo podivné zavazadlo, které v průběhu dne vystrčilo nožičky a před večeří z něj dokonce vylezl čaroděj. Přesdstavil se jako Mrakoplaš, nedostudovaný mág Neviditelné univerzity, tedy MÁK, a nabídl nám, že nám bude dělat průvodce po Zeměploše. Musí totiž putovat až do Ankh-Morkporku, kde přečte zaklínadlo, napraví rovnováhu a zachrání si tak krk. A tak nám začala etapovka.

Včera jsme potkali čarodějku Magrátu, které jsme pomohli uvařit lektvar přízračné krásy, aby se mohla vdát. Samy světlušky a skautky se na chvíli proměnily v čarodějky, aby mohly lektvar uvařit.

Dneska jsme navšívili Smrtě, který našel pravé přesýpací hodiny Mrakoplaše, které ale stály. Aby se ty správné hodiny rozeběhly, musíme na Neviditelnou univerzitu a přečíst tam zaklínadlo, které Mrakoplaše zachrání. Čeká nás asi ještě spousta dobrodružství.

Zdravíme všechny rodiče a domácí mazlíčky. Brzy se snad zase ozveme.