Víkend v Ráji

15.-17.4.2011


V pátek 15.4. jsme se sešli na Hlavním nádraží. Bez přestupu jsme dojeli až do Turnova. Ubytovali jsme se nad kancelářemi správy CHKO Český ráj. My, jako skautky, jsme dostaly ten nejmenší pokoj, ale zase jsme to měly lepší než vedoucí, protože oni spali v jídelně. První noc jsem se vyspala (já – Renča) úplně strašně, protože mě Péťa mačkala ke stěně a mlátila ze spaní.


V sobotu jsme šli na celodenní výlet (pozn. nejprve do muzea Českého ráje, potom) na hrad Frýdštějn a Vranov, bohužel ale byly oba hrady uzavřené. Už na začátku výletu dostaly Áďa s Eliškou pytle na odpadky, které jsme sbíraly po celý výlet (pozn. prováděli jsme jarní úklid přírody Českého ráje v rámci environmentální výchovy organizované Správou CHKO). Potom jsme se dostali na vyhlídku na Malé Skále. Z ní jsme sešli do města Malá Skála a vyhodili jsme pytle plné odpadků, které jsme nasbírali (pozn. Celkem jsme v lesích posbírali dva plné pytle odpadků, které jsme ale ve velké většině dokázali vytřídit. V průběhu cesty se světlušky a skautky zapojovaly do soutěže o nejoriginálnější odpadek, kterou nakonec vyhrála Amálka se starou ponožkou).
Potom jsme po náročném výstupu došli do skalního bludiště, kde jsme si zahráli sardinky. Jako druhý se schovával Vosa, kterého jsme vůbec nemohli najít. Když jsme měli hry dost, šli jsme na vlak a dojeli zpátky do Turnova. Večer po guláši všichni padli do postele jako mrtví, kromě skautek, které hrály karty.


Neděle odstartovala výstupem na hrad Valdštejn, kde byly vystavené modely českých hradů. Cestou zpátky jsme hráli partyzány. K obědu byla polévka v hrnku a pak jsme šli balit. Na poslední chvíli jsme si prohlédli turnovskou katedrálu a pak už šlapali na vlak.

Zápis vytvořila Áňa, Renča a Bětka, poznámky vložila Káťa.

Co všechno se v lese nenajde …