Tábor na Pampeliškové louce 2011

17. – 30.7.2011


Červenec se překulil do své druhé poloviny, a tak nastal ten správný čas vydat se zpět  na Pampeliškovou louku. Letos nás přivítala již po dvanácté. Stavba probíhala hladce už od pátku, zvládli jsme jí v rekordním tempu, takže v neděli zbývalo  jen postavit stany.  Spolu se sehranou partou rodičů jsme dali hlavy a ruce dohromady, a tak se prázdá louka proměnila v mraveniště, na kterém zanedlouho vyrostl tábor. Děkujeme všem, kteří nám se stavbou pomáhali!

Celou stavbu nám přálo počasí a na rozdíl od loňského roku nespadla ani kapka. Tento luxus nám ovšem počasí kompenzovalo celý zbytek tábora, hlavně při bourání. Letos jsme si sluníčka moc neužili. V prvním týdnu hodně pršelo a louka byla podmáčená. Pak se slunce ukázalo jednou, aby nám vysušilo louže před stany, ale pak zase odjelo na dovolenou někam do teplých krajů. Nutno ovšem podotknout, že nás ani jednou nezastihla bouřka ani silný vítr. Vlhko a chlad byly sice nepříjemné, ale my jsme se nedali a i tak jsme si tábor užívali.

V pondělí už jsme byli na louce zabydlení, proto jsme mohli začít s programem. Po večeři nás navštívili dva cizinci, kteří hledali dobrovolníky na cestu do neznámé džungle. Chtěli tam najít rostlinu, ze které by jejich přítel, starý vědec, vytvořil lék na nevyléčitelnou nemoc. Všechny světlušky i skautky se upsaly na listinu odvážných, čímž začalo dobrodružství v džungli, které nás provázelo celým táborem. Během našeho putování jsme kutali diamanty, čelili lidožravým kanibalům, překonávali terénní překážky, sbírali zákeřné svítivé červy, vařili z gorilího masa a odhalili jsme stopy starých civilizací, které nás dovedly až ke hledanému léku.

Kromě etapové hry jsme si hráli na louce i v lesích, tančili country tance, sportovali, zpívali a vyráběli. Skautky si udělaly výpravu do lesů a všichni jsme šli na výlet do Zdislavic, kam jsme byli pozvádni místním VOD na oběd. Světlušky i skautky také plnily odborky, nováčkovské zkoušky a hvězdičky. Letos jsme ve svém roji přivítaly pět nových světlušek a tři skautky, které u slavnostního ohně složily slib. Byla to Amálka, Eliška,  Beruška, Anička Františka a Zlatovláska a ze skautek Bětka, Áňa a Domča.

I letos jsme uspořádali společenské odpoledne, které se neslo ve znamení vesnického masopustu. V první části odpoledne se přestavily masky a děti si mohly vysoutěžit peníze, za které si druhé odpoledne mohly koupit koláčky a náramky nebo se nechat namasírovat, potetovat nebo nalíčit. Přestože nám masopust přerušil déšť a museli jsme ho dokončit jiný den, náramně se nám vydařil.

Stálý kolektiv světlušek, skautek a vedoucích i letos doplnili švarní jinoši, kteří nám díky své síle zajistili bezpečí a vypomohli tam, kde holčičí svaly nestačí. Na louce s námi v byli v průběhu tábora Vosa, Honza, Babka a Michal, také nás navštívila Pavla, několikrát dojela Maruška s Vojtíškem a Ivánkem a na návštevu přijel děda Lebeda.

Bourání probíhalo za trvalého deště. Smůla se nám lepila na paty, ale večer bylo vše zbaleno či rozvěšeno na sušení. Na závěr musíme poděkovat všem, bez kterých by realizace tábora byla nesnadná či téměř nemožná. Především se jedná o děti, které byly letos moc hodné a byla radost pro ně připravovat program. Děkujeme skautkám za pomoc s programem a skvělou morálku při výpomoci všeho druhu. Děkujeme účastníkům stavební a bourací party, klukům, kteří to tam mezi ženskýma přežili, obyvatelům Chlumu za jejich neskutečnou ochotu a trpělivost, společnosti OK Trans, Praha, s.r.o. a Výrobně-obchodnímu družstvu Zdislavice za famózní oběd a výtečné brambory.

Tak za rok zase nashledanou na Pampeliškové louce!

Pozn.: Všechny fotky z tábora poskytneme světluškám na CD.

Průběžné zápisy z tábora naleznete ZDE.