Svojsíkův závod

9.4.2011


Naše družina skautek existuje u světlušek jen chvilku. My jsme ale sebraly všechnu odvahu a vydaly jsme se na náš první Svojsíkův závod. Konal se na louce nedaleko Strančic a pořádala ho ORJ Prahy 2. Na sobotu jsme vstávaly docela brzy a už v osm jsme se sešly na Hlavním nádraží. Ve vlaku nás přivítal šašek Peťásek z království Draka, který nám rozdal přihlášky a úvodní test. Ze Strančic nás šašek dovedl na startovní louku, ani jsme se nenaděly a po nástupu jsme hned vyrazily na trať.

Na trati bylo osm stanovišť, které jsme měly proběhnout (nebo neproběhnout) do daného časového limitu. Jako první jsme běžely na stanoviště, které mělo prověřit naše logické uvažování. Naším úkolem bylo získat informace o tom, co se stalo ve vybuchlé laboratoři alchymisty. Dál jsme pokračovaly do království Černého pavouka. Tam to bylo úplně strašný.. Měly jsme společnými silami překonat lano natažené mezi dvěma stromy. To se nám nevedlo, pokaždé jsme spadly. Proto jsme pokračovaly dál na orientaci. Ve dvou skupinách jsme pracovaly s buzolou a hledaly jsme kartičky určené azimutem. Cestou na další stanoviště jsme se trochu ztratily, ale pak jsme se zase našly a došly jsme až na zdravovědu. Tam jsme ošetřovaly popáleniny, řeznou ránu a mdloby. Pacienti přežili 🙂 Další zastavení bylo u poznávačky rostlin a dál potom u zjišťování informací. To nás bavilo a taky jsme tam získaly plný počet bodů. Na dalším stanovišti jsme nosily na nosítkách krále s královnou. Čas už se nám krátil a nám zbývalo ještě jedno stanoviště. Úkolem bylo v rychlosti vyrobit žebřík, který by jednu z nás unesl. Do cíle jsme doběhly 30 sekund před koncem časového limitu.

Po závodě nebylo moc času, takže jsme se nestihly ani pořádně najíst a už jsme šly na modul Táboření. Měly jsme na ohništi uvařit brambory a usmažit řízky (v trojobalu). Ze začátku se nám moc nevedlo, ale vše jsme stihly v časovém limitu. Brambory byly sice trochu tužší, ale naše kvalitní řízečky to všechno zachránily. Po úklidu ohniště jsme odpočívaly a svačily a za chvilku bylo vyhodnocení. A jak jsme dopadly? Umístily jsme se na 2. místě, takže jsme měly velkou radost! Náš první Svojsíkáč dopadl výborně, takže jsme odjížděly domů unavené, ale spokojené se skvělým výkonem.

Renča, Natálka, Áňa, Káťa