Přes pastviny a pustiny …

25.-30.10.2011

Podzim letos zaťukal na dveře později než obvykle, zato v plné síle, a tak nás Orlické hory přivítaly pochmurným větrným počasím. To nám ovšem nezabránilo pořádně prozkoumat všechna zajímavá místa, která se nám v okolí vesničky Celné nabízela.

Hned první den jsme vzaly přírodu útokem a vyšly si na procházku k vodní nádrži Pastviny. Cestou jsme si vyzkoušely, jaké to je, být lovnou zvěří, která se musí ukrývat před predátory a vytvořily jsme si dokonalé přírodní maskování. Na čtvrtek jsme se musely opět odmaskovat, protože jsme se vydaly do civilizace –  do města Letohrad. Naše družina průzkumníků tam objevila rozsáhlé muzeum řemesel, strašlivě strašidelnou jeskyni, kapli sv. Jana Nepomuckého, pastviny plné ovcí a v neposlední řadě také cukrárnu na náměstí 🙂 Civilizace se nám líbila, ale v přírodě je to přeci jen lepší, a tak jsme se v pátek opět nechaly pohltit lesy. Cesta vedla podél pásu bunkrů – řopíků, které nás dovedly až k převrácenému bunkru a nakonec i k tvrzi Bouda. Bouda je rozsáhlá dělostřelecká tvrz a přestože to je vojensko-technická památka a my jsme samé holky, prohlídka nás moc bavila a zaujala. Až někdy pojedete kolem, určitě doporučujeme Boudu navšívit. V sobotu jsme se rozhodly dobýt hrady Potštejn a Litice. To se nám zdárně podařilo, Potštejn jsme dokonce zabraly i se stádem koz kamerunských.

Nejlepší část přišla v sobotu večer, kdy jsme šly společně do divadla. Světlušky i skautky si celé prázdniny chystaly divadelní hry, které měly večer úspěšné premiéry. Všem hercům děkujeme za účast a doufáme, že premiéry nebyly zároveň i derniérami a že si představení někdy zopakujem.

Videozáznamy divadelních představení ZDE >>>

V neděli už nebývalo než sbalit batůžky a uhánět zpět do reality.


...