Tábor na Pampeliškové louce

13. – 27.7.2008

ETAPOVÁ HRA >>>

Letošní tábor byl jiný než ostatní, protože jsme tam nebyly samé holky, ale zúčastnilo se celé středisko. Tolik lidí ale Pampelišková louka nedokázala pojmout, proto byl chlapecký tábor na druhé straně potoka. Skautky a skauti měli společnou etapovou hru, takže byl tábor sice oddělený, přesto společný.

Světlušky měly vlastní program, až na malé výjimky, kdy jsme hráli společnou hru. Hlavní náplní tábora byla, jako vždy, etapová hra, která byla letos na téma indiánů. Letos byla etapa každý den, buď byla soutěžní, nebo se jednalo jen o takzvanou aktivitu, kdy jsme jen něco tvořily. Detailnější popis etapové hry naleznete ZDE >>>.

Tábor jsme si užívaly plnými doušky. Počasí nás letos nezaskočilo žádnými extrémními teplotami nebo dlouhodobějšími dešti, takže vše mohlo proběhnout podle plánu. Pokud by Vás zajímalo, jak vypadal průměrný světluščí táborový den, pokusím se Vám jej popsat.

Celý den začínal v půl osmé budíčkem. Když jsme se všechny vykuklily ze spacáků, rozcvičily jsme svá těla při lehké rozcvičce. Ranní hygienu vystřídal hvizd oznamující připravenou snídani. Každodenní rituál pokračoval úklidem a ranním nástupem. Nástup probíhal v kroji, vztyčovali jsme na něm vlajku a dozvěděli se plán dne. Ještě v krojích probíhalo bodování pořádku. Většinou jsme byly pořádné, ale pokud jsme měly ve stanu velký nepořádek nebo byla v ešusu vidět historie obědů na tři dny zpět, byl vyhlášen „lítací den“, kdy všechen nepořádek letěl ze stanu ven.

Po bodování už konečně začal dopolední program. Ten je rozdělen svačinou na dva bloky. Při dopoledním programu jsme se většinou naučily něco nového. Učily jsme se uzlovat, šifrovat, ošetřovat zranění, povídaly si o Zemi, o ekologii, o rostlinách a zvířatech. Dopoledne většinou uteklo rychle a bylo završeno výtečným obědem. A protože jsme v nóbl společnosti, samozřejmě, oběd má dva, někdy i tři chody. Polévky vydatné, připravované speciálně pro mlsné jazýčky, hlavní jídlo pestré, zajišťující vyváženou stravu a z čerstvé zeleniny. Po obědě jsme se svalily a odpočívaly u potoka nebo v chládku v lese.

Druhá polovina dne byla často ve znamení teplého slunečného počasí, proto jsme si hrály a sportovaly v lese a na louce, často došlo na etapovou hru, byly jsme koupat v rybníce, batikovaly jsme si trička, zpívaly si nebo jsme skládaly odborky. Letos došlo na atletku, chovatelku, výtvarnici, přítelkyni zvířat a zpěvačku.

Jednou jsme si také udělaly výlet do vesnice na nákup pamlsků a pohledů a jedno odpoledne jsme celé věnovaly karnevalu.  Letos neměl karneval žádné téma, proto jsme se zde setkaly se zvířátky, vílami, borůvkou i oblohou. Všechny masky se potom zúčastnily úspěšné pěvecké soutěže o bonbóny. A jako každý rok, i letos nás na tábor přijeli navštívit naši oldskauti, kterým se tábor moc líbil.

Po večeři jsme měly osobní volno, při kterém jsme si hrály s míčem, četly si nebo odpočívaly. Den jsme ukončily večerním nástupem a dvakrát jsme se také všichni sešli u táborového ohně. Když jsme byly hodné, přečetly nám večer Čekanky pohádku na dobrou noc. Noci byly často studené, ale my jsme byly na všechno připravené, takže nám nebyla zima ani trochu.

Moc děkujeme všem, kteří nám pomáhali při stavbě i při bourání a těšíme se na další vydařený tábor.