Závod světlušek a vlčat

19.-25.5.2006

Obvodní kolo závodu vlčat a světlušek se tento rok konalo na srazu skautských středisek Prahy 6 v Poddubí u Senohrab. Současně proběhl i experimentální závod skautů a skautek.

Na místo jsme dorazily už v pátek, ubytovaly jsme se do útulných chatek a ještě před spaním jsme se všichni stihli sejít na společném nástupu.


V sobotu bylo v táboře již od rána živo. Po nástupu si soutěžící šestky vlčat a světlušek vylosovaly startovací čísla a už se mohlo vyběhnout. Na trase závodu, která měřila asi 3 km, byly umístěny například následující disciplíny: zdravověda, příroda, fyzická zdatnost, dopravní značky apod.

Odpoledne jsme se vypravily na výpravu na zříceninu Zlenice. Cestou jsme hrály partyzány, pouštěly lodičky a baštily zmrzliny. Po návratu už následoval onen dlouho očekávaný okamžik: vyhlášení závodu. A jak že to dopadlo? Naše světlušky projevily schopnost vyvinout nad očekávání vysokou rychlost na trati, a také prokázaly dobré znalosti, ale na první místo to bohužel nestačilo. Domů si odvezly 2. místo a jako dárek Věž, kterou si hned druhý den vyzkoušely.

V neděli dopoledne probíhaly v okolí tábora všelijaké hry a odpoledne už se jelo domů.

Byl to bezesporu zajímavě strávený víkend.