Setkání s Fifinkou

Za táborem se objevil stan! Pravda, byl trochu podivný, nikdo nevěděl, kdo ho tam postavil, a tak jsme se rozhodly, že se tam půjdeme podívat. Když jsme přišly blíž, uslyšely jsme hlasité chrápání, jako by uvnitř spal nějaký medvěd. Světlušky tak křičely, že toho tajemného spáče probudily. Ze stanu vykoukla psí tlapka a pak i psí hlava s velkou žlutou mašlí. Byla to Fifinka ze Čtyřlístku!

Pověděla nám, že je moc nešťastná.

“Och, co jí budu dělat? Jsme tak nešťastná! Vypravili jsme se s mými kamarády, které určitě dobře znáte, do pohádky hledat naše ztracené štěstí. Ale ten stroj, který Myšpulín vynalezl, se porouchal a já jsem tady zůstala úplně opuštěná.”

Hned nás napadlo, že kdybychom Fifince pomohly Myšpulína, Pinďu a Bobíka najít, nejen že bychom jí prokázaly velkou službu, ale i bychom u toho jistě prožily spoustu prázdninových dobrodružství. Slíbily jsme tedy, že se s ní vydáme do pohádky ostatní najít. Fifinka pak našla v kouzelném batohu mapu, která nás na našem putování bude provázet, a taky pro každého tričko se čtyřlístkem a kouzelný pásek.

další >>

< vše >