Tábor na Pampeliškové louce 2005

16. – 30.7.2005

ETAPOVÁ HRA >>>

Letošní tábor strávily světlušky opět na Pampeliškové louce. To byste nevěřili, kolik věcí se za těch 14 dní stihlo stát! Především jsme v rámci etapové hry pomohly najít zoufalým ptáčkům jejich ztraceného brášku Čima. O tom, jak to všechno bylo, co jsme prožily a jak se nám ptáčkové odvděčili, se dočtete v zápisu z etapové hry

ZDE >>>.

Tento rok jsme si všichni prověřili, jak dobře máme zabaleno, protože nás počasí obléklo jak do plavek, tak do svetrů šál, kulichů a dokonce i rukavic. Poslední noc, když už to vypadalo, že nás počasí nemůže ničím překvapit, se tolik rozpršelo, že se rozvodnil potok a voda sahala až k našim stanům. S napětím jsme čekali v kuchyni, a dokonce jsme byli připravení na evakuaci, ale voda s u stanů zastavila a po nějakém čase začala klesat. Bylo to dobrodružství, ale už bychom ho nikdy nechtěli zažít.

Nad změnami počasí jsme ovšem jen mávli rukou a pořádně si užívali přírody. Kromě etapovky jsme prověřili své dovednosti při skládání odborek, hrách, vyrábění, zdravovědě, i při práci v kuchyni a dřevníku. V kuchyni se nám bydlelo, jedna radost. Letos jsme totiž ozkoušeli čerstvě postavenou kuchyň, která na louce stojí teprve týden. Jak nám šla stavba od ruky si můžete přečíst ZDE >>>.

Takový tábor se musí zažít, aby si člověk dokázal představit, co všechno se tam děje. Pokud ovšem chcete aspoň trochu nakouknout, koukněte se na video, které po táboře vytvořila Maruška.

Zase nám to uteklo jako voda. Tak za rok na shledanou!